بلفاروپلاستی

چشم ها از اندام هایی هستند که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد دارند. زمانی که به چهره افراد نگاه می کنید یکی از مهمترین اندام هایی که نظر شما را به سمت خودش جلب می کند چشم ها هستند. به همین دلیل، جای تعجب نیست تمامی افراد تمایل دارند چشم هایی زیبا و قشنگ داشته باشند. اما گذر زمان و افزایش سن می تواند بر زیبایی چشم ها اثر بگذارد و در نتیجه ممکن است چشم ها زیبایی خود را از دست بدهند. ممکن است در اطرافیان خود افرادی را دیده باشید که گذر زمان باعث افتادگی پلکشان شده باشد و به نظر شما چهره ای درهم پیدا کرده باشند. به همین دلیل، یکی از راهکارهایی که برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود بلفاروپلاستی است. 

بلفاروپلاستی باعث می شود چشم ها حالت کشیده و زیبا پیدا کنند. در این عمل پوست اضافی دور چشم که در اثر افزایش سن به وجود آمده است برداشته می شود و در نتیجه چشم ها زیبا و خاص می شوند. امروزه این عمل در میان افراد بالای 50 سال به شدت محبوب است. زیرا اثرات آن بسیار مشخص است و می تواند به افراد کمک کند دوباره جوانی چهره خود را بازیابند و حالت زیبایی چهره خود را بدست بیاورند. اگر می خواهید اطلاعات خود را در مورد این عمل افزایش دهید بهتر است در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست ؟

بلفاروپلاستی نوعی عمل زیبایی چشم است که طی آن پوست اضافی که در پلک بالا و پایین به وجود آمده اند جمع می شوند و چشم ها حالتی کشیده و زیبا پیدا می کند. این عمل می تواند به افراد کمک کند روند پیری را معکوس کنند و دوباره زیبایی خود را بدست بیاورند. همچنین، زمانی که این عمل انجام می شود چین و چروکی که در اطراف چشم به وجود آمده است به طور کامل از بین می رود و جوانی چشم ها حفظ می شود. بهتر است بدانید این عمل به افرادی که در اواخر دهه 40 و یا 50 هستند پیشنهاد می شود و اثر بخشی زیادی دارد. 

اگر می خواهید درک بهتری به عمل بلفاروپلاستی داشته باشید ( در صورتی که پشت پلک شما افتاده است) بهتر است به جلو آینه بروید و دست خود را در کنار چشم هایتان بگذارید و رو به بالا بکشید. با این کار می توانید به طور موقت حدس بزنید که پس از عمل چهره شما چه شکلی پیدا می کند. بی شک، این کار باعث می شود که زیبایی خود را ببینید و حس خوبی را تجربه نمایید.

آیا انجام این کار ضروری است؟

برخی از افراد در این باره سوال می پرسند که آیا انجام این عمل ضروری است. بهتر است بدانید در صورتی که عمل برای اهداف خاص درمانی انجام نشود، هرگز ضرورتی برای آن وجود ندارد. کسانی که دوست ندارند روند افزایش سن را بر روی چهره خود مشاهده کنند می توانند این روش را مورد استفاده قرار دهند. در هر صورت، نمایان شدن حالت پیری نیز می تواند برای چهره جذاب باشد. در این زمینه شما آزاد هستید هر گونه که تمایل دارید تصمیم گیری کنید.

 بلفاروپلاستی درمانی 

بهتر است بدانید گاهی عمل بلفاروپلاستی با اهداف درمانی انجام می شود. همانطور که در بالا متوجه شدید در این روش پوست اضافه پلک برداشته می شود و فرد می تواند زیبایی خود را بازیابد. بر اساس مطالعاتی که صورت گرفته است مشخص شده است تا زمانی که پوست پلک بر روی مردمک چشم قرار نگیرد و اختلالی در بینایی به وجود نیاورد نیازی به عمل جراحی پلک نیست. به همین دلیل، زمانی که بیمار با چنین اختلالی رو به رو می شود، عمل جراحی با اهداف درمانی انجام می شود و به بیمار کمک می شود که بتواند اختلالات بینایی خود را رفع کند. 

بلفاروپلاستی

با توجه به ین موضوع که این عمل برای اهداف درمانی است، معمولا تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. در نتیجه، می توانید در این مورد شرایط بیمه خود را جویا شوید و از یک پزشک متعمد نامه دریافت نمایید تا پرداخت پول توسط بیمه صورت گیرد. باید بدانید تشخیص این موضوع که آیا افتادگی پلک به بینایی آسیب وارد کرده است یا خیر بر عهده پزشک است و شخص دیگری صلاحیت ندارد که در این باره نظر بدهد. به همین دلیل، تا زمانی که پزشک این موضوع را تایید نکرده است، نمی توانید اقدامی انجام دهید. 

آیا با این عمل اختلال بینایی رفع می شود؟

کسانی که می خواهند عمل بلفاروپلاستی درمانی انجام دهند در این باره سوال می پرسند که آیا با این عمل اختلال بینایی آنها رفع می شود. پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. زمانی که شما این عمل را انجام دهید می توانید پوست پلکی را که مردمک شما را پوشش داده است بردارید و در نتیجه وسعت دید شما افزایش پیدا می کند. اگر پس از عمل متوجه شدید هنوز اختلال بینایی شما رفع نشده است، باید دوباره به پزشک مراجعه کنید و علت را بررسی نمایید.

بلفاروپلاستی زیبایی 

در کنار بلفاروپلاستی درمانی، این عمل در بیشتر مواقع با اهداف زیبایی انجام می شود. در این شرایط، پوست های اضافی که به دلیل کاهش تولید کلاژن در پوست به وجود آمده اند برداشته می شوند و فرد می تواند زیبایی خود را بازیابد. بسیاری از کسانی که این عمل را انجام داده اند به این موضوع اشاره می کنند که این عمل توانسته است 5 تا 7 سال سن خود را کاهش دهند و این موضوع حس خوبی را در آنها به وجود آورده است و باعث شده است که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. 

اگر شما جز آن دسته افرادی نیستید که در عمل زیبایی زیاده روی کنید، باید بدانید انجام درست عمل زیبایی از جمله بلفاروپلاستی می تواند به شما کمک کند که حس خوب جوانی را بازیابی کنید. این روزها پیشرفت زیادی در علم صورت گرفته است و دیگر مانند گذشته روشهای زیبایی با سختی و طی کردن مراحل سخت انجام نمی شود. کلینیک های زیبایی که در سراسر کشور به وجود آمده اند می توانند خدمات زیبایی را در سطح بالایی به شما ارائه دهند و به شما کمک کنند دوباره زیبایی و جوانی را تجربه نمایید. 

بلفاروپلاستی

چرا پوست پلک افتاده می شود؟

یکی از مهمترین سوالاتی که افراد در زمان مراجعه برای عمل بلفاروپلاستی سوال می کنند در این زمینه است که چرا پوست پلک افتاده می شود. یکی از مهمترین مواردی که باعث این امر می شود کاهش کلاژن پوست است. کلاژن پروتئینی است که به صورت طبیعی در پوست انسان وجود دارد و به انعطاف پذیری پوست کمک می کند و اجازه نمی دهد چین و چروک بر روی پوست به وجود بیاید. اما زمانی که سن بالا می رود، کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و همین امر باعث می شود که چین و چروک بر روی پوست به وجود بیاید و پوست حالت افتاده پیدا کند. 

با توجه به این موضوع که پوست پلک بسیار ظریف و لطیف است، کاهش کلاژن پوست در ابتدا در قسمت پلک ها مشخص می شود. به همین دلیل، ممکن است شما بگویید قسمت های دیگر پوست دچار افتادگی و یا چین و چروک نشده است، اما چین و چروک در پوست پلک به وجود آمده است. برای اینکه بتوانید افتادگی پلک را از بین ببرید روش های متعددی وجود دارند که یکی از این روش ها عمل پرطرفدار بلفاروپلاستی است. اما این کار را باید زیر نظر یک متخصص انجام دهید.

کاربردهای جراحی پلک

اکنون دیگر می دانید که عمل بلفاروپلاستی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود و هدف زیبایی معمولا بیش از اهداف درمانی مورد توجه قرار دارد. پزشک بهترین کسی است که می تواند در این زمینه به شما مشورت دهد و به شما بگویید که آیا به این عمل نیاز دارید یا خیر. البته زمانی که شما خود را در آینه نگاه کنید، می توانید افتادگی پوست پلک را مشاهده کنید و زمانی که افتادگی پوست پلک مشهود باشد، این عمل برای زیباجو انجام می شود و فرد می تواند حس خوش زیبایی را دوباره تجربه نماید.

جوانسازی 

شاید بتواند گفت مهمترین دلیلی که باعث شده است عمل بلفاروپلاستی مد نظر قرار گیرد جوانسازی پوست است. زیرا زمانی که این کار را انجام می دهد چین و چروک و افتادگی پلک به طور کامل رفع می شود و پوست اطراف چشم شما حالت کشیده پیدا می کند. اگر دوران نوجوانی خود را به یاد بیاورید، چشم های شما جوان و کشیده بود. البته باید بدانید با این روش می توانید حالت کشیدگی چشم های خود را کمی بیشتر کنید و ظاهر جدیدی در چشمهایتان به وجود بیاورید. باید بدانید این کار به سلیقه شما بستگی دارد و در صورت تمایل می توانید انجام دهید.

بلفاروپلاستی

متوقف سازی روند پیری 

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود افراد برای عمل بلفاروپلاستی اقدام کنند متوقف سازی روند پیری است. بسیاری از افراد بر این باور هستند این روزها با توجه به این موضوع که تکنولوژی پیشرفت زیادی داشته است و علم پزشکی به درجات بالایی رسیده است، می توان جوانی را برای مدت بسیار بیشتری تجربه کرد. در نتیجه، نباید اجازه دهیم که پیری در چهره نمایان شود و یکی از این روش ها انجام عمل بلفاروپلاستی است. البته این موضوع بسیار سلیقه ای است و کسانی هم که دوست دارند صورتشان روند طبیعی را طی کند باز هم می توانند زیبا و خاص به نظر برسند.

چه زمان باید جراحی بلفاروپلاستی را انتخاب کنیم 

تشخیص انجام حراجی بلفاروپلاستی بر عهده پزشک متخصص است. بهتر است بدانید این روزها روش های متعددی برای کشیدگی پلک ها و رفع افتادگی انها وجود دارد که هر یک با توجه به میزان افتادگی انتخاب می شوند. شاید افتادگی پلک شما به گونه ای باشد که با تزریق بوتاکس بتوانید آن را رفع کنید و دیگر نیازی به عمل جراحی نیست. در نتیجه بهتر است قبل از هر کاری ابتدا با یک پزشک مشورت کنید و اجازه دهید پزشک وضعیت افتادگی پلک شما را بررسی نماید. 

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از عمل جراحی خود بدست بیاورید و زیبایی صورت خود را حفظ نمایید بهتر است زمانی که متوجه می شوید آثار افتادگی پلک بر روی صورت شما نمایان شده است برای رفع آن اقدام کنید. هر چقدر بگذارید که میزان افتادگی پلک بیشتر شود، روش هایی که برای رفع افتادگی پلک به کار برده می شوند محدودتر می گردند و در نتیجه شما باید هزینه بیشتری را برای اینکار پرداخت نمایید. اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که به زیبایی خود اهمیت می دهید، باید این مسئله را مد نظر قرار دهید. 

عمل جراحی پلک در چه سنی انجام می شود؟ 

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که عمل بلفاروپلاستی از چه سنی انجام می شود. اکنون متوجه شده اید که این عمل زمانی صورت می گیرد که کلاژن پوست کاهش پیدا کرده است و پوست افتاده شده است. معمولا، کاهش کلاژن پوست از اواخر دهه 30 آغاز می شود و در دهه 50 به صورت کامل بر روی صورت نمایان می شود. به همین دلیل، انجام این عمل به افرادی پیشنهاد می شود که در دهه 50 زندگی خود هستند و پوست صورتشان قدرت کلاژن سازی را از دست داده است. 

البته باید بدانید این مسئله نسبی است و هرگز نمی توان گفت تمامی کسانی که در دهه 50 زندگی خود هستند باید عمل بلفاروپلاستی انجام دهند. بهتر است بدانید برخی افراد پوستشان کلاژن سازی زیادی دارد و حتی در دهه 50 پوستشان با افتادگی رو به رو نمی شود. در این شرایط میزان افتادگی پلک ها بسیار محدود است و شما می توانید استفاده از راهکارهای دیگر زیبایی را مد نظر قرار دهید. بنابراین، قبل از تصمیم به انجام هر کار ابتدا با یک پزشک زیبایی صحبت کنید و میزان افتادگی پوست پلک را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید.

تکنیک های جراحی زیبایی پلک

به طور کلی، عمل بلفاروپلاستی بر روی پلک بالا و پلک پایین انجام می دهد. گاهی نیاز به جراحی پلک پایین نیست و تنها پلک بالا عمل می شود. اما معمولا در تمامی عمل های زیبایی هر دو پلک مورد جراحی قرار می گیرند تا بتوانند زیبایی را به صورت کامل به زیبا جو هدیه دهند. عمل جراحی پلک بالا و پلک پایین هر دو به هدف خاصی انجام می شوند و می توانند نواقص و مشکلاتی را که در چشم ها به وجود آمده اند به طور کامل از بین ببرند. 

عمل جراحی پلک بالا 

یکی از مهمترین قسمت هایی که در عمل بلفاروپلاستی جراحی می شود پلک بالا است. برای این عمل پوست اضافه و چربی هایی که در پلک بالا وجود دارند برداشته می شوند و پوست حالت کشیده پیدا می کند. انجام این کار نیاز به تخصص زیادی دارد. زیرا اگر پوست پلک بیش از اندازه برداشته شود مشکلات زیادی را برای زیباجو به وجود می آورد. با اینکار پلک ها زیبا می شوند و دیگر اضافه بودن پوست پلک باعث نمی شود که چشم ها حالت افتاده به خود بگیرند. 

عمل جراحی پلک پایین 

در کنار عمل جراحی پلک بالا در عمل بلفاروپلاستی، در اغلب موارد عمل جراحی پلک پایین نیز انجام می شود. این عمل معمولا برای کسانی انجام می شود که پف در چشمشان وجود دارد و همین امر باعث شده است که چشم هایشان زیبایی خود را از دست بدهند. همانطور که گفتیم این عمل با هدف رفع نواقص چشم انجام می شود. به همین دلیل؛ برای اینکه بتوانید این عمل را به خوبی انجام دهید و چشمان زیبایی داشته باشید، باید به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید. همچنین، گاهی پلک پایین دارای پوست اضافه است که در طی این عمل چربی ها با پوست اضافه حذف می شوند و زیبایی به چشم ها باز می گردد.

جراحی پلک مناسب چه کسانی است 

به طور کلی، این عمل با اهداف زیبایی و درمانی انجام می شود. کسانی که از مدل چشم های خود راضی نیستند، می توانند این عمل را انجام دهند و زیبایی را دوباره به چشمان خود هدیه دهند. معمولا این عمل به کسانی پیشنهاد می شود که در بازه سنی بالای 40 سال هستند و افتادگی پوست پلک آنها به حدی زیاد است که باعث شده است چشم ها حالت خسته پیدا کنند و همین امر زیبایی آنها را تحت تاثیر قرار داده است. 

اگر پوست پلک به حدی افتاده باشد که مردمک چشم را پوشش دهد انجام این کار ضروری است و همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این عمل با اهداف درمانی انجام می شود. تشخیص اینکه شما به بلفاروپلاستی درمانی و یا زیبایی نیاز دارید بر عهده پزشک است. اما اگر هدف شما درمانی باشد، هرگز نباید این کار را پشت گوش بیاندازید. زیرا حذف پوست اضافه پلک باعث می شود که شما سلامتی خود را بازیابید و خطر بروز مشکلات دیگر را به میزان زیادی کاهش می دهد و دوباره سلامتی چشم های خود را بدست می آورید.

آیا چشمان پف کرده ای دارید؟

یکی دیگر از اهدافی که عمل بلفاروپلاستی در جهت آن انجام می شود رفع پف چشم در سنین بالاست. برخی از افراد زمانی که سنشان بالا می رود چشمهایشان دچار پف می شود و همین امر زیبایی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. چربی اضافی از مواردی است که باعث پف چشم می شود و چالش ها و نگرانی های زیادی را برای افراد به وجود می آورد. در این شرایط، پزشک زمانی که می خواهد پوست پلک را حذف کند، چربی را نیز خارج می نماید و این امر باعث می شود چشم ها حالتی زیبا داشته باشند.

مزیت های بلفاروپلاستی 

مزیت های بلفاروپلاستی کاملا مشخص و واضح هستند. با اینکار پوست اضافه که در پلک ها به وجود آمده اند و باعث شده اند که چشم ها زیبایی خود را از دست بدهند حذف می شوند و زیبایی دوباره به چشم ها باز می گردد. در واقع، این عمل با هدف اصلاح مشکلاتی که در چشم وجود دارد انجام می شود. زمانی که به دلیل افتادگی پلک چشم شما حالت خسته پیدا کرده است می توانید برای این عمل اقدام کنید و بدیهی است که دوباره چشم های شما زیبا می شود. همانطور که در طول این متن بارها به آن اشاره کردیم این عمل با اهداف درمانی نیز انجام می شود.

البته باید بدانید در تمامی موارد پلک روی مردمک چشم را پوشش نداده است که باعث شود بینایی تحت تاثیر قرار گیرد و این عمل اختلال بینایی را رفع کند. بلکه باید بدانید حتی اگر شما تنها با اهداف زیبایی این عمل را انجام میدهید باز هم می توانید به بینایی خود کمک کنید. زیرا این عمل با حذف پوست اضافه پلک باعث می شود وسعت دید چشم هایتان افزایش پیدا کند و همین امر به بهبود بینایی کمک می کند که اهمیت بسیار زیادی دارد. 

آیا این عمل برای رفع سیاهی دور چشم مناسب است؟

یکی از سوالات عمده ای که در زمان عمل بلفاروپلاستی پرسیده می شود در این زمینه است که آیا این عمل برای رفع سیاهی دور چشم مناسب است. بهتر است بدانید هر عمل هدف خاصی دارد و اگر هدف خاصی را مد نظر دارید، باید ببینید آیا این روش توانایی دارد شما را به هدفتان برساند یا خیر. این عمل هرگز باعث رفع سیاهی دور چشم نمی شود. در واقع، هدف اصلی این عمل حذف پف چشم و پوست های اضافی است که در دور چشم به وجود آمده اند و به بهبود بینایی کمک می نماید.

آیا این عمل برای رفع خطوط پنجه کلاغی مناسب است؟

از جمله سوالات دیگری که در زمان عمل بلفاروپلاستی پرسیده می شود در این راستا است که آیا با این عمل می توان خطوط پنجه کلاغی را در چشم از بین برد. بهتر است بدانید این عمل هرگز باعث حذف خطوط پنجه کلاغی نمی شود و کسانی که می خواهند این خطوط را از روی چشم خود از بین ببرند باید از راهکارهای دیگری استفاده نمایند. در نتیجه، اگر می خواهید با این هدف این عمل را انجام دهید، باید بدانید این عمل با هدف شما همخوانی ندارد.

عوارض جانبی جراحی پلک

هر عمل به موازات مزایایی که برای شما به همراه دارد ممکن است باعث بروز برخی از عوارض جانبی شود و این امر کاملا بدیهی و غیر قابل اجتناب است. این عمل باید زیر نظر فرد متخصص انجام شود تا پوست های اضافی را حذف کند. اما اگر حذف پوست اضافه چشم بیش از اندازه صورت گیرد، باعث می شود که پلک ها نتوانند بسته شوند و در نتیجه بینایی تحت تاثیر قرار می گیرد و حتی خطرات بسیار زیادی پیش می آید. در نتیجه، هرگز نباید کار خود را به دست افراد نامتخصص بسپارید. 

یکی دیگر از عوارضی که می تواند در اثر عمل بلفاروپلاستی بر روی چشم به وجود بیاید تورم پلک هاست. برای رفع این مشکل توصیه می شود که شما طبق دستورات پزشک خود عمل کنید و از کمپرس آب یخ استفاده نمایید. در نتیجه، تورم به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و در نتیجه شما زیبایی خود را بدست می آورید. بهتر است عدم استفاده از آنتی بیوتیک هایی که پزشک تجویز کرده است خطر عفونت را در پی دارد و می تواند برای شما مشکل ساز شود. البته باید بدانید پس از 7 روز تمامی این مشکلات به میزان زیادی حل می شوند و شما می توانید چشم های زیبایی داشته باشید.

مراحل جراحی پلک 

عمل جراحی بلفاروپلاستی می تواند با بی حسی موضعی انجام شود. البته باید بدانید این بخش به وضعیت بیمار بستگی دارد و ممکن است پزشک تصمیم بگیرید که بیمار را به صورت عمومی بیهوش کند. برای این مسئله باید با یک پزشک متخصص در تماس باشید. پس از آنکه بی حسی و یا بیهوشی انجام شد، پزشک کار خود را آغاز می کند و خطوطی را بر روی چشم رسم می کند. سپس، بر اساس آن خطوط پوست های اضافی پلک را با پنس جمع می کند و برش های هلالی بر روی پلک به وجود می آورد. 

اگر نیاز به تخلیه چربی باشد، پزشک با استفاده از دستگاه مخصوص چربی های چشم را خارج می کند و در نتیجه چشم ها حالتی زیباتر پیدا می کنند و بسیار جذاب می شود. گاهی در طول عمل نیاز می شود که پزشک عضلات را به بالا بکشد و در تمامی مدت عمل بلفاروپلاستی به این مسائل توجه می شود و تمامی نکات به خوبی رعایت می شوند. پس از آن پزشک بخیه می شود و سپس چشم ها را پانسمان می کند و مراقبت های بعد از عمل را به زیبا جو تاکید می نماید.

مراقبت های قبل از عمل جراحی پلک 

برای اینکه بتوانید عمل بلفاروپلاستی را با موفقیت پشت سر بگذارید باید به مراقبت های خاصی توجه داشته باشید. بهتر است بدانید همانقدر که مراقبت های بعد از عمل مهم است، مراقبت های قبل از عمل نیز مهم هستند و شما باید به تمامی نکات توجه داشته باشید تا بتوانید عمل خوبی را پشت سر بگذارید. اولا در صورت ابتلا به هر گونه بیماری باید پزشک را در جریان بگذارید. به طور مثال، اگر بیماری دیابت و یا بیماری قلبی دارید، پزشک باید در جریان باشد. در صورتی که شما بیماری خاصی داشته باشید، به طور مثال بیماری دیابت شما کنترل نشده باشد، هرگونه مشکلی که در این راستا برای شما به وجود بیاید خود شما مسئول خواهید بود. 

توصیه می شود دو هفته و یا ده روز قبل از عمل مصرف قرص های مسکن، آسپرین و قرص های انعقاد خون را کنار بگذارید. البته در صورتی که از مشکلات انعقاد خون رنج می برید، این مسئله را باید به پزشک بگویید. شب قبل از عمل به خوبی استراحت کنید. در صورتی که استرس و یا اضطراب دارید، مدیتیشن کنید و حتی می توانید با مشورت پزشک از قرص های ضد اضطرابی استفاده نمایید. 

مراقبت های بعد از جراحی پلک (بلفاروپلاستی ) 

پس از آنکه عمل جراحی بلفاروپلاستی به پایان رسید نوبت رعایت برخی از موارد می رسد. این موارد بسیار مهم هستند و به شما کمک می کنند از عمل جراحی خود بیشترین میزان رضایت را داشته باشید. اولا، توصیه می شود پس از عمل و در یک هفته ابتدای عمل از کمپرس آب یخ استفاده کنید. سرما تورم و التهابی را که در اثر عمل جراحی در بافت های چشم به وجود آمده اند از بین می برد و باعث می شود که کبودی ها زودتر بهبود پیدا کنند. این مسئله می تواند باعث شود که حتی دردی که ممکن است پس از عمل به وجود بیاید به میزان زیادی کاهش پیدا کند. 

اگر پزشک استفاده از آنتی بیوتیک را تجویز کرده است، باید برای پیشگیری از ابتلا به عفونت آن را مصرف کنید. در 48 ساعت ابتدایی عمل استراحت کافی داشته باشید و از انجام کارهای سنگین بپرهیزید. این مسئله بسیار مهم است و می تواند دوام عمل شما را به میزان بسیار زیادی بالا ببرد. در یک هفته از لپ تاپ و یا گوشی خود زیاد استفاده نکنید و تلاش نمایید که چشم های خود را در حالت استراحت قرار دهید. 

دوران نقاهت جراحی پلک

از جمله سوالاتی که در مورد عمل جراحی سوالاتی که در زمان عمل جراحی بلفاروپلاستی پرسیده می شود در این رابطه است که دوران نقاهت این عمل چقدر است. به طور کلی، اگر کار زیبایی شما توسط یک پزشک متخصص انجام شود، یک روز تا سه روز بیشترین میزان تورم و مراقبت را دارید و باید به تمامی نکات توجه داشته باشید تا بتوانید به زیبایی چشم های خود کمک نمایید. اما مراقبت ها معمولا تا 7 روز پس از عمل ادامه پیدا می کنند. با توجه به شرایط بدنی شما تورم ممکن است بین 10 روز تا 1 ماه باقی بماند. بنابراین، اگر احساس می کنید هنوز چشم های شما پف دارد نباید نگران باشید و نتایج آن را می توانید پس از یک ماه بر روی صورت خود مشاهده کنید. 

البته باید بدانید این اعداد به صورت میانگین هستند و بدین معنا نیست که تمامی افراد چنین شرایطی را پشت سر می گذارند. ممکن است تورم برخی از افراد پس از 10 روز به طور کامل از بین برود و در برخی از افراد حتی تا دو و یا سه ماه طول بکشد. نگران جای بخیه که پس از عمل و در روزهای ابتدایی مشاهده می کنید نباشید. زیرا جای بخیه در طول سه ماه کمرنگ می شود.

نتایج بلفاروپلاستی

نتایج عمل بلفاروپلاستی می تواند بسیار رضایت بخش باشد. همانطور که بارها در طول این متن به آن اشاره کردیم این نتایج زیبایی و درمانی هستند. زمانی که پوست اضافه پلک ها برداشته می شود، چشم ها حالت کشیده پیدا می کنند و زیبا می شوند. همچنین، این عمل پف زیر چشم را به طور کامل از بین می برد. معمولا، کسانی که این عمل را انجام می دهند بینایی بهتری را تجربه می کنند و می توانند در کنار زیبایی از ویژگی های درمانی این روش زیبایی نیز بهره مند شوند و حس خوبی را تجربه نمایند. 

معایب و خطرات جراحی چشم

عمل بلفاروپلاستی دارای معایب و خطراتی نیز است که با راهکارهای مختلف می توان آن را کنترل نمود. یکی از معایت این روش خشکی و تورم چشم است. گاهی خشکی چشم برطرف نمی شود و افراد مجبور می شوند از داروهای مختلف استفاده نمایند. اگر این عمل تحت بیهوشی کامل انجام شود، خطراتی نظیر لخته شدن خون ممکن است به وجود بیاید. مشکلات پلک، جای زخم قابل توجه، آسیب به عضلات چشم، تغییر رنگ پوست، نیاز به یک جراحی دوم، تاری دید موقت از جمله مواردی هستند که ممکن است برای زیباجو رخ دهند. البته شما با مراجعه به یک مرکز معتبر می توانید این مشکلات را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید.

عمل جراحی پلک و حفاظت از نور خورشید

افرادی که عمل جراحی بلفاروپلاستی را انجام می دهند باید بدانند که چشم هایشان بسیار حساس می شود و محافظت از چشم ها بسیار مهم ست. همانطور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم این افراد نباید به مدت یک هفته در معرض نور خورشید قرار گیرند و از لپ تاپ و یا گوشی استفاده کنند. پس از طی کردن یک هفته، در صورتی که می خواهند در محیط خارج از خانه باشند باید از عینک آفتابی استاندارد استفاده نمایند تا اشعه های مضر خورشید را کنترل کنند.

 آیا جراحی زیبایی پلک در دوران بارداری برای بانوان ممکن است 

دوران بارداری دوران بسیار حساسی است و مادر هر کاری که در این دوره انجام دهد و هر دارویی را مصرف کند بر جنین اثرات نامطلوبی می گذارد. بهتر است بدانید عمل بلفاروپلاستی باید تحت بی حسی موضعی و یا عمومی قرار گیرد و فرد مجبور است پس از آن از برخی از داروها از جمله آنتی بیوتیک ها استفاده کند. با توجه به این مسئله که این داروها می توانند برای جنین بسیار مضر باشند و به رشد آن آسیب وارد کنند، هرگز انجام این کار در دوران بارداری پیشنهاد نمی شود و زیباجو باید پس از زایمان این کار را انجام دهد. 

 هزینه جراحی زیبایی پلک چقدر است

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد عمل بلفاروپلاستی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید در این عمل پوست اضافه پلک حذف می شود و چشم ها حالت کشیده و زیبا به خود می گیرند. در این عمل می توان پف زیر چشم را به طور کامل از بین برد و همین امر باعث زیباتر شدن می شود. بلفاروپلاستی به کسانی پیشنهاد می شود که سن بالایی دارند و کلاژن سازی در پوستشان متوقف شده است. برای اینکه اطلاعات کاملی در مورد روش انجام و هزینه این عمل داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.