لیفت پلک

چشم سلطان بدن است. این عبارتی است که تمامی افراد در طول زندگی خود بارها شنیده‌اند و همین امر اهمیت چشم را در بدن نشان می دهد. این امر در واقع، با واقعیت همخوانی بسیار زیادی دارد. اگر به صورت یک فرد نگاه کنید، چشم ها اولین اعضایی هستند که توجه شما را به سوی خودشان جلب می کنند. همانطور که می دانید با گذر زمان کلاژن سازی در بدن کاهش پیدا می کند و این امر خود را با افتادگی پوست در بخش های مختلف صورت از جمله چشم نشان می دهد. همین امر باعث می شود که افتادگی چشم ها به وجود بیاید و یکی از کارهایی که برای رفع آن پیشنهاد می شود. بهتر است بدانید برای اینکه بتوانید چشم هایی زیبا داشته باشید، با مشاهده اولین افتادگی ها در پلک ها باید سریعا برای لیفت اقدام کنید.

لیفت پلک (چشم) چیست؟

لیفت پلک پروسه حذف پوست های اضافی دور چشم که در اثر کاهش کلاژن و افتادگی پوست رخ داده اند گفته می شود. در این پروسه، با روش های مختلف پوست دور چشم ها کشیده می شوند و چشم ها بسیار زیبا و جذاب به نظر می رسند. این کار می تواند بر سن افراد اثر بگذارد و باعث می شود که سن پایین تر از سن واقعی به نظر برسد. گاهی حذف پوست های زائد دلایل درمانی دارد. زیرا ممکن است این موارد به چشم آسیب وارد کنند و بر روی بینایی اثر بگذارند.

افتادگی پلک باعث می شود که چهره شما همیشه حالت خسته ای داشته باشد و این مسئله بر ارتباطات اجتماعی شما اثر می گذارد. گاهی چشم ها دچار آبریزش شدید می شوند و بینایی را مختل می کنند. در تمامی این شرایط پزشک با تجویز لیفت به افراد کمک می کند هم به بهبود بینایی و هم به زیبایی چشم های خود کمک نمایند. با عمل لیفت چربی های اضافه و یا عضلاتی که تحلیل رفته اند ترمیم می شوند و در نتیجه شما می توانید زیبایی را تجربه نمایید.

علت افتادگی پلک‌ها یا پف زیر چشم چیست

کسانی که می خواهند عمل لیفت پلک را انجام دهند در این باره سوال می پرسند که دلیل اصلی افتادگی پلک ها چیست. بهتر است بدانید علت افتادگی پلک ها متعدد است و نمی توان یک دلیل را برای تمامی افراد به کار برد. کاهش کلاژن پوست و افتادگی آن یکی از مهمترین مواردی است که می تواند منجر به افتادگی پلک ها شود. با افزایش سن تولید کلاژن در پوست کاهش پیدا می کند و سپس چین و چروک بر روی پوست به وجود می آید و می تواند زیبایی را تحت تاثیر قرار دهد.

مسئله دیگری که در نهایت منجر به افتادگی پلک می شود و شما را وادار می کند برای لیفت پلک اقدام کنید ضربه هایی است که به چشم وارد می شود. این مسئله ممکن است برای ورزشکاران زیاد رخ دهد. در طول ورزش بدن ممکن است در معرض ضربه های مختلفی قرار گیرد و این مسئله می تواند برای چشم ها آسیب رسان باشد. در موارد بسیار نادر افتادگی پلک ها می تواند عامل ژنتیکی داشته باشد که این مشکل از دوران کودکی بر روی صورت مشخص می شود. پتوز یکی از بیماری های ژنتیکی است که بر روی پلک ها اثر می گذارد، البته باید بدانید پتوز اکتسابی نیز است و به صورت مقطعی ممکن است بروز پیدا کند.

علائم افتادگی پلک

از جمله سوالاتی که در زمان مراجعه برای لیفت پلک پرسیده می شود این است که چگونه متوجه شویم پلک ما افتادگی دارد یا خیر. باید بدانید این مسئله از جمله اموری است که شما به سادگی می توانید مشاهده کنید. در این شرایط، پوست اطراف پلک حالت افتاده دارد. گاهی افتادگی به حدی زیاد است که شما می توانید پوست افتاده را در دست خود نگه دارید و رو به بالا بکشید. همچنین، می توانید برای تشخیص افتادگی پلک از یک پزشک زیبایی کمک بگیرید.

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

زمانی که صحبت از لیفت پلک می شود، اولین چیزی که به ذهن خطور میک ند جراحی پلک یا بلفاروپلاستی است. بهتر است بدانید امروزه این عمل به شدت مورد توجه قرار گرفته است و کسانی که به دنبال تجربه زیبایی هستند این روش زیبایی و درمانی را مورد نظر قرار می دهند. در عمل بلفاروپلاستی، پوست پلک برش می خورد و چشم ها حالتی کشیده و زیبا پیدا می کنند. این عمل به جوانسازی و زیبایی چشم ها کمک می کند و حس خوبی را در زیباجو به وجود بیاورد.

البته باید بدانید که بلفاروپلاستی با اهداف مختلف زیبایی انجام می شود. گاهی چین و چروک اطراف چشم به حدی زیاد است که روش های معمول تر مانند تزریق بوتاکس و یا ژل نمی توانند آن چین و چروک را از بین ببرند. در این شرایط، لیفت پلک با عمل بلفاروپلاستی مد نظر قرار می گیرد. رفع پف چشم یکی دیگر از مواردی است که عمل بلفاروپلاستی در جهت آن انجام می شود و همین امر زیبایی را به چشم ها شما هدیه می تواند و باعث می شود زیبایی خود را حتی با گذر زمان حفظ کنید و حس خوبی داشته باشید.

بیهوشی یا بیحسی در جراحی پلک

از جمله مواردی که در زمان لیفت پلک با عمل جراحی پرسیده می شود در مورد روش بیهوشی و بی حسی است. بهتر است بدانید چشم ها اندام های بسیار مهمی در بدن هستند که باید با مراقبت بسیار زیاد برای زیبایی آنها اقدام شود. کسانی که می خواهند عمل بلفاروپلاستی را انجام دهند، معمولا تحت بیهوشی کامل قرار می گیرند. زیرا عمل جراحی سختی است و به رعایت نکات زیادی توجه دارد. به همین دلیل، جراح شما را بیهوش می کند تا به وضعیت چشم ها رسیدگی کند. از طرف دیگر، گاهی ممکن است پزشک تصمیم بگیرد که با عمل بیحسی این کار را انجام دهد. معمولا، زمانی که افتادگی چشم ها برای لیفت پلک کم است می توان این عمل را با بیحسی انجام داد.

بهتر است بدانید عمل بلفاروپلاستی تنها با تکنیک جراحی قابل اجرا نیست و پزشک ممکن است روش های دیگری را نیز به کار ببرد. به طور مثال، تکنیک بلفاروپلاستی با لیزر یکی از تکنیک هایی است که ممکن است توسط پزشک برای انجام عمل زیبایی انتخاب شود. از طرف دیگر، تکنیک بلفاروپلاستی با پلاسما می تواند به عنوان روشی برای حذف پوست های اضافه دور چشم به کار برده شود.

عوارض جراحی پلک

کسانی که می خواهند از روش بلفاروپلاستی برای لیفت پلک خود استفاده نمایند، دائما در مورد عوارض آن سوال می پرسند. باید بدانید بروز برخی از عوارض یکی از ویژگی های جراحی پلک است و شما می توانید با اجرای برخی از تکنیک ها این عوارض را به خوبی کنترل کنید و از بروز شرایط ناگوار جلوگیری کنید. با توجه به این موضوع که بلفاروپلاستی با برش بر روی چشم ها انجام می شود، خطر ابتلا به عفونت وجود دارد. کسانی که این عمل را انجام می دهند باید از آنتی بیوتیک ها بر اساس تجویز پزشک استفاده نمایند و این امر کنترل عفونت کمک می کند.

تورم و سوزش از عوارض دیگری هستند که در اثر جراحی پلک دیده می شوند. گاهی ممکن است تورم به حدی باشد که شما پف را در کل صورت خود احساس نمایید. با توجه به این مسئله می توانید با استفاده از کمپرس آب یخ که پزشک آن را در اختیار شما قرار می دهد تورم را کاهش دهید و به زیبایی چشم های خود کمک کنید. همچنین، پزشک برخی از کرم ها را پیشنهاد می دهد که باعث می شود جای بخیه بر روی پلک شما زودتر بهبود پیدا کند. تمامی این موارد از عوارضی هستند که به راحتی می توان آن ها را کنترل کرد.

لیفت چشم با جراحی

اکنون دیگر به طور کامل با عمل بلفاروپلاستی برای لیفت پلک آشنا شده اید و می دانید که در این روش پوست اضافه پلک برش داده می شود. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید آیا بلفاروپلاستی تنها روش برای لیفت پلک است. قطعا پاسخ به این سوال منفی است و شما راهکارهای دیگری دارید که با استفاده از آنها بتوانید چشم های خود را زیبا کنید. یکی از دلایلی که باعث شده است بلفاروپلاستی مد نظر قرار گیرد، قدرت بسیار زیاد آن در رفع چین و چروک است. معمولا بلفاروپلاستی اثرات طولانی مدت تری دارد و همین امر باعث شده است که انجام آن مورد توجه قرار گیرد.

البته در اینجا باید به موضوع بسیار مهمی اشاره کنیم. انجام عمل بفاروپلاستی برای لیفت پلک به تمامی افراد پیشنهاد نمی شود. همانطور که می دانید عمل های زیبایی هر کدام برای رنج سنی خاصی مناسب هستند و توجه به این مسئله باعث می شود که افراد بهترین عمل را انتخاب نمایند. عمل بلفاروپلاستی معمولا برای افرادی که بالای 50 سال سن دارند مناسب است. زیرا افتادگی پلک ها در این سنین معمولا به حدی بالاست که با روش های دیگر از بین نمی رود.

لیفت چشم با جراحی پلک بالا

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا در عمل جراحی بلفاروپلاستی برای لیفت پلک، پلک بالا جراحی می شود. بهتر است بدانید که قبل از عمل جراحی پزشک پلک های زیباجو را به خوبی مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد. گاهی برای اینکه افتادگی چشم رفع شود به جراحی پلک بالا نیاز است. در این صورت، پزشک در طی پروسه عمل جراحی، مشکلاتی را که در پلک بالا به وجود آمده اند به طور کامل از بین می برد و به زیبایی زیباجو کمک می نماید.

لیفت چشم با جراحی پلک پایین

گاهی در عمل جراحی نیاز است که پلک پایین مورد جراحی قرار گیرد. البته باید بدانید تقریبا در تمامی عمل های جراحی که برای لیفت پلک انجام می شود جراحی پلک پایین و بالا انجام می شوند. زیرا معمولا، زمانی که کلاژن پوست کاهش می یابد و افتادگی در چشم ها نمایان می شود در هر دو پلک نمود پیدا می کند و این مسئله می تواند زیبایی را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، برای اینکه مشخص کنید کدام پلک باید جراحی شود، به یک پزشک متخصص زیبایی مراجعه نمایید و از او بخواهید چهره شما را به طور کامل آنالیز نماید.

لیفت چشم با نخ

یکی دیگر از راهکارهایی که برای لیفت پلک پیشنهاد می شود لیفت چشم با نخ است. این روش امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد و دلیل اصلی آن هزینه مناسب و سادگی در اجراست. معمولا، کسانی که می خواهند در زمان کوتاهی به کارهای روزمره خود برگردند و چشمانی زیبا داشته باشند لیفت چشم با نخ را انتخاب می کنند. در این روش، متریال هایی که اصطلاحا به آنها نخ گفته می شود به پوست صورت وارد می شوند و حالت کشیدگی در چشم ها ایجاد می کنند. این امر باعث می شود که چشم ها حالتی زیبا بگیرند و مشکل افتادگی پلک رفع می شود.

بهتر است بدانید لیفت پلک با نخ مزایای بسیار زیادی دارد و همین امر از جمله دلایلی است که آن را به یک روش محبوب تبدیل کرده است. زمانی که نخ وارد پوست می شود، سلول های پوستی تحریک می شوند و همین امر باعث می شود که کلاژن سازی در پوست صورت گیرد. با افزایش کلاژن سازی در پوست انعطاف پذیری آن بالاتر می رود و پوست کشیده و صاف می شود. معمولا، ماندگاری لیفت با نخ مناسب است و افراد هر دو سه ماه یک بار نیازی به تمدید آن ندارد. با وجود این توصیه می شود برای انتخاب بهترین روش برای لیفت پلک با پزشک خود مشورت نمایید.

لیفت چشم با دستگاه پلکسر

لیفت پلک با پلکسر یکی از روش هایی است که برای از بین بردن افتادگی پلک ها پیشنهاد می‌شود. این روش طرفداران زیادی دارد و افراد می توانند با یک هزینه محدود از آن بهره مند شوند. البته باید بدانید انجام این کار نیاز به تخصص بسیار زیادی دارد، در غیر اینصورت ممکن است باعث مشکلات زیادی شود. به همین دلیل، در صورتی که شما می خواهید از دستگاه پلکسر استفاده کنید، نباید به محیط های نامعتبری مانند آرایشگاه ها مراجعه کنید.

در این دستگاه از فناوری جدیدی استفاده می شود. طی این فرآیند،  يك جريان ولتاژ گاز هاى طبيعى موجود در هوا يونيزه می شوند و سپس خراش کوچکی که به صورت نقاط قهوه ای بروز پیدا می کند، بر روی پوست نمایان می گردد. باید بدانید در روش پلکسر که برای لیفت پلک استفاده می شود هرگز به عمق بافت پوست جریانی وارد نمی شود (زیرا این باور اشتباه وجود دارد که در این روش عمق پوست آسیب می بینید). پس از آن، با توجه به سوختگی های سطحی که در پوست به وجود آمده اند پوست شروع به بازسازی می کند و همین امر منجر می شود پوست پلک حالت کشیده و زیبایی به خود بگیرد.

آیا لیفت چشم با بوتاکس هم امکان‌پذیر است

یکی از روش هایی که برای لیفت چشم پیشنهاد می شود بوتاکس است. بوتاکس از روش هایی است که این روزها طرفداران بسیار زیادی دارد. زیرا روشی است که به راحتی اجرا می شود و هزینه قابل قبولی دارد. معمولا، استفاده از بوتاکس به کسانی پیشنهاد می شود که چشم هایشان افتادگی زیادی ندارد. زیرا در افتادگی های شدید بوتاکس کار ساز نیست. در این روش، پزشک مقداری بوتاکس را به اطراف چشم و در نقاط مخصوص وارد می کند و چشم را به سمت بالا می کشد.

باید بدانید ماندگاری این روش بستگی به عوامل مختلفی دارد. به طور مثال اگر شما برای بوتاکس خود از برندهای ایرانی استفاده می کنید، باید بدانید ماندگاری آنها در مقایسه با برندهای خارجی کمتر است. معمولا برندهای ایرانی سه ماه و برندهای خارجی 6 ماه ماندگاری دارند. مسئله دیگری که شما در زمان لیفت چشم با بوتاکس باید به آن توجه داشته باشید تمدید این روش است. تمدید کردن می تواند برای برخی از افراد چالش برانگیز باشد. به همین دلیل این افراد ترجیح می دهند به سراغ روش های دیگری مانند جراحی چشم بروند. همچنین، باید بدانید لیفت پلک با بوتاکس به کسانی پیشنهاد می شود که در اواخر دهه سی و یا دهه 40 زندگی خود هستند.

لیفت چشم با روش‌های خانگی

بسیاری از افراد به دنبال لیفت پلک با روش های خانگی هستند. البته باید بدانید روش های خانگی زمانی کارساز هستند که افتادگی پلک به صورت کامل رخ نداده باشد. اگر پلک به دلیل کاهش تولید کلاژن دچار افتادگی شود، استفاده از روش های خانگی معمولا زیاد تاثیر گذار نیست و افراد باید به دنبال روش های دیگری برای رفع افتادگی پلک خود باشند. با توجه به تمامی این شرایط، شما باید از دهه بیست زندگی روش های خانگی را مد نظر قرار دهید.

یکی از روش هایی که به عنوان لیفت پلک با روش های خانگی شناخته شده است ورزش صورت است. ورزش صورت باعث می شود خونرسانی در پوست افزایش پیدا کند و همین امر منجر به کلاژن سازی می شود. برای اینکار باید انگشتان خود را زیر پلک قرار دهید و به صورت دورانی آن را ماساژ دهید. روش دیگری که به عنوان روش خانگی برای لیفت چشم مورد توجه قرار دارد استفاده از ماسک صورت است. ماسک های مناسب با افزایش رطوبت پوست انعطاف پذیری آن را بالا می برند و از افتادگی پوست جلوگیری می کنند.

درمان خانگی افتادگی پلک

در بالا، به روش های خانگی برای لیفت پلک اشاره کردیم. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که از میان روش هایی که در بالا اشاره شدند کدام روش بهترین است. به طور کلی، ورزش صورت از بهترین روش هایی است که تنها افتادگی پلک را رفع می کند بلکه باعث می شود خونرسانی در بافت پوستی شما افزایش پیدا کند و این مسئله بر زیبایی کل صورت شما اثر می گذارد. با توجه به این موارد، توصیه می شود روزانه به مدت 30 دقیقه صورت خود را ورزش دهید.

درمان افتادگی پلک با طب سنتی

روش های سنتی متعددی وجود دارند که برای درمان لیفت پلک پیشنهاد می شود. شما می توانید استفاده از این روش ها را مد نظر قرار دهید. البته باید بدانید این روشها برای زمانی مناسب هستند که هنوز افتادگی زیادی در پلک شما رخ نداده است. یکی از بهترین روش های سنتی استفاده از کمپرس چای بابونه است. برای اینکار باید کیسه چای بابونه را در آب جوش بگذارید و سپس به مدت 5 دقیقه بعد آن را از آب جوش خارج کنید و در یخچال بگذارید. زمانی که خنک شد آن را بر روی چشم های خود بگذارید و دورانی ماساژ دهید. این کار التهابات چشم را به میزان زیادی کاهش می دهد و باعث رفع افتادگی می شود.

درمان افتادگی پلک عصبی

یکی از مواردی که منجر به افتادگی پلک می شود و شما را وادار می کند برای لیفت پلک اقدام کنید مشکلات عصبی است. در این شرایط، شما باید بسیار محتاطانه عمل کنید. اولا باید ریشه عصبی را که منجر به بروز این مشکل شده است با کمک پزشک شناسایی کنید و سپس اقدام به رفع آن کنید. در کنار این کار، می توانید عمل زیبایی را برای رفع چین و چروک دور چشم مورد استفاده قرار دهید. بلفاروپلاستی یکی از عمل هایی است که می تواند به درمان افتادگی پلک عصبی کمک نماید و زیبایی را به شما هدیه دهد.

کاربرد لیفت چشم

اکنون با روش های مختلفی که برای لیفت پلک به شما پیشنهاد کردیم آشنا شدیم. اگر به تمامی روش ها توجه داشته باشید متوجه می شود کاربرد بسیار مهم لیفت چشم جوانسازی است. جوانسازی و زیبایی از اموری است که در وجود تمامی انسان ها نهادینه شده است. اگر به مطالعات باستان شناسی توجه داشته باشید متوجه می شوید انسان ها از همان اولیه به دنبال تجربه زیبایی بوده اند و این مسئله می تواند به عنوان یک مسئله غریزی مد نظر گرفته شود. همانطور که می دانید با افزایش سن چین و چروک دور چشم زیاد می شود؛ کسانی که لیفت چشم را تجربه می کنند می توانند چین و چروک را به طور کامل از بین ببرند و به زیبایی چشم ها کمک نمایند.

با استفاده از این کار می توان پف چشم را از بین برد و به زیبایی چشم ها کمک کرد. در برخی از موارد، لیفت چشم با هدف درمانی انجام می شود. بیماری های چشمی مانند پتوز چشم که در اثر مسائل ژنتیکی به وجود می آیند با استفاده از این روش قابل درمان هستند و این مسئله می تواند به افراد کمک کند چهره نرمال و طبیعی داشته باشند. بنابراین، لیفت چشم کاربردهای زیادی دارد و در پایان می تواند بر زیبایی افراد اثر بگذارد.

تاثیر لیفت پلک در بینایی

از جمله نگرانی های کسانی که می خواهند لیفت پلک انجام دهند در این باره است که آیا این کار می تواند بینایی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. بهتر است بدانید معمولا کسانی که عمل بلفاروپلاستی را برای لیفت چشم انتخاب می کنند ممکن است پس از عمل دچار تاری موقتی در دید شوند. گاهی در برخی از زیباجویان مشاهده شده است که آنها اشاره می کنند دو بینی یکی از مشکلاتی است که پس از عمل برای آنها به وجود آمده است. باید بدانید این موارد موقتی هستند و زیباجو پس از طی کردن دوره نقاهت می تواند به حالت اولیه بینایی خود بازگردد.

با توجه به این موضوع که در عمل بلفاروپلاستی برش در پلک ایجاد می شود، چند روز پس از عمل تورم زیادی در چشم دیده می شود. در این شرایط، شما باید اجازه دهید که تورم صورتتان بهبود پیدا کند. پس از آنکه تورم و التهاب کاهش یافت، بینایی نیز بهبود پیدا می کند و شما می توانید به زندگی عادی خود بازگردید. اگر 1 ماه پس از عمل احساس کردید هنوز بینایی شما بهبود پیدا نکرده است، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید و او را در جریان قرار دهید.

مراقبت های بعد از لیفت پلک

یکی از مهمترین مواردی که شما باید بعد از لیفت پلک به آن توجه داشته باشید مراقبت های بعد از عمل است. بسیاری از افراد در این باره گلگی دارند که لیفت چشم آنها به صورتی که آنها تمایل داشته اند نتیجه بخش نبوده است. باید بدانید یکی از مواردی که سبب می شود این اتفاق رخ دهد عدم توجه به مراقبت های بعد از عمل است. شما باید همان اندازه که به خود عمل توجه دارید، به مراقبت های پس از آن نیز توجه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل خود بدست بیاورید. این مراقبت ها به صورت زیر هستند:

از هر روشی که برای لیفت پلک استفاده می کنید، به مدت یک هفته باید صورت خود را از ضربه و فشار حفظ کنید. در غیر اینصورت مانندگاری لیفت شما کاهش می یابد.

اگر عمل جراحی پلک انجام میدهید، باید از آنتی بیوتیک استفاده نمایید.

در صورت انجام عمل جراحی استفاده از کمپرس آب یخ ضروری است و می تواند به افراد کمک کند تورم صورت خود را به مدت زیادی کنترل نمایند.

برای کنترل درد می توانید با نظر پزشک از داروهای مسکن در 24 ساعت اول استفاده نمایید.

توصیه‌های قبل از انجام لیفت چشم

همانطور که توصیه های بعد از عمل لیفت چشم بسیار مهم است، شما باید به توصیه های قبل از انجام لیفت نیز توجه داشته باشید. به ویژه اگر شما عمل جراحی را برای لیفت چشم انتخاب می کنید، باید توصیه های قبل از عمل را جدی بگیرید تا بتوانید عمل نتیجه بخشی داشته باشید و به سرعت به زندگی عادی بازگردید. روش هایی که قبل از انجام لیفت چشم پیشنهاد می شوند و به شما کمک می کنند بهترین نتیجه را از این کار بدست بیاورید به شرح زیر هستند:

قبل از انجام عمل جراحی به مدت دو هفته مصرف مکمل های گیاهی را قطع کنید و یا مکمل های خود را زیر نظر پزشک مصرف کنید.

در صورتی که به بیماری های خاص مانند دیابت مبتلا هستند، قبل از عمل جراحی پزشک را در جریان بگذارید.

شرایط بدنی خود را به صورت کامل برای پزشک شرح دهید و هیچ موردی را حذف نکنید. در این صورت، پزشک می تواند شرایط عمل را به خوبی تحت مدیریت خود داشته باشد و همین امر باعث می شود شما عمل خوبی را تجربه کنید.

استفاده از آسپرین و یا مسکن هایی مانند ژلوفن را دو هفته قبل از عمل کنار بگذارید.

لیفت چشم مناسب چه کسانی است

ممکن است اکنون این سوال برای شما پیش بیاید که لیفت پلک برای چه کسانی مناسب است. معمولا، رفع افتادگی پلک به کسانی پیشنهاد می شود که در دهه 50 زندگی خود هستند و افتادگی به حدی شدید است که روش های دیگر پاسخگو نیستند. این روش ها می توانند به افراد کمک کنند دوباره زیبایی خود را بدست بیاورند و زندگی شان را با حس بهتری آغاز کنند. این مسئله می تواند اعتماد به نفس افراد را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد.

ماندگاری و نتایج لیفت چشم(پلک)

از جمله سوالاتی که در زمان لیفت چشم پرسیده می شود در مورد ماندگاری آن است. بهتر است بدانید ماندگار این کار به روشی بستگی دارد که شما انتخاب می کنید. اگر می خواهید برای لیفت چشم خود از روش های تزریقی استفاده کنید، باید بدانید ماندگای آن معمولا بین 3 تا 6 ماه است و پس از این مدت نیاز به تمدید دارد. اگر عمل بفاروپلاستی را انتخاب می کنید، ماندگاری آن بالاست و به طورم توسط 7 سال اثرات آن بر روی پلک شما باقی می ماند و می توانید چشمانی زیبا داشته باشید.

 مزایای لیفت چشم چیست؟

مزایای لیفت پلک بسیار گسترده است و در طول این متن بارها به آن اشاره کردیم. همانطور که متوجه شده اید با این کار چشمان شما جوان می شوند و هر گونه پوست اضافه که باعث شده است چشمان شما حالت خسته پیدا کند از بین می رود. همچنین، با این روش چین و چروک اطراف چشم به میزان زیادی کاهش پیدا می کند و شما می توانید زیبایی را از دریچه متفاوتی تجربه نمایید. مزیت اصلی لیفت چشم هدیه زیبایی به شماست که باعث می شود جذابیت خود را حتی در سنین بالا حفظ کنید.

معایب و عوارض احتمالی لیفت چشم

در کنار مزایای لیفت پلک سوالات زیادی در مورد معایب آن نیز پرسیده می شود. یکی از عیب هایی که روش های زیبایی برای لیفت چشم دارند این است که این کار نیاز به تمدید دارد و هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید. همچنین، در موارد نادر ممکن است عمل بلفاروپلاستی به درستی انجام نشود و در نتیجه همین امر باعث می شود عفونت و یا عدم بسته شدن چشم ها به وجود بیایند. برای اینکه از بروز این موارد جلوگیری کنید، باید به پزشک متخصص و معتبر مراجعه نمایید تا بتوانید از لیفت چشم بهترین نتیجه را بدست بیاورید.

آیا لیفت چشم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

یکی از سوالاتی که در زمان لیفت پلک پرسیده می شود در این زمینه است که آیا لیفت چشم تحت پوشش بیمه است. به طور کلی باید بدانید هیچ گونه عمل زیبایی تحت پوشش بیمه قرار ندارد و شما باید خودتان به صورت جداگانه هزینه آن را پرداخت کنید. این عمل تنها در مواقعی تحن پوشش بیمه قرار می گیرد که مشکلی برای بینایی و سلامتی وجود داشته باشد و شما بخواهید برای جلوگیری از آسیب به سلامتی از این روش استفاده نمایید.

چگونه می‌توان تشخیص داد که از میان لیفت چشم و ابرو به کدام‌یک نیاز داری

برای اینکه بدانید کدام چشم و ابرو نیاز به لیفت پلک دارد باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. البته باید بدانید زمانی که لیفت چشم انجام می شود، هر دو پلک لیفت می شوند. چیزی که در این میان مهم است این است که پزشک باید تشخیص دهد هر پلک به چه مقدار کشش نیاز دارد. زیرا معمولا میزان افتادگی پلک راست و چپ یکسان نیست و پزشکان باید به گونه ای این عمل را انجام دهند که در پایان تناسبی در چهره ایجاد شود.

آیا امکان لیفت چشم در خانه وجود دارد

اگر شما بخواهید لیفت پلک را با روش های سنتی و یا خانگی انجام دهید، اجرای آن در خانه امکان پذیر است. اما اگر از روش های دیگر مانند تزریق و یا عمل جراحی بخواهید استفاده نمایید امکان این کار در خانه وجود ندارد و شما باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

آیا لیفت چشم با لیفت شقیقه هم امکان‌پذیر است

بله! شما می توانید لیفت پلک و شقیقه را به طور همزمان انجام دهید. برای اینکار باید از قبل به پزشک خود درخواست دهید که می خواهید تمامی چین و چروک و افتادگی هایی را که در ناحیه یک سوم بالای صورت وجود دارد از بین ببرید. در این صورت پزشک تمامی روش ها را به کار می برد تا بعد از پیاده سازی روش شما صورتی زیبا و کشیده داشته باشید.

هزینه لیفت پلک

همواره سوالات زیادی در مورد هزینه لیفت پلک پرسیده می شود. باید بدانید هزینه این کار به موارد متعددی بستگی دارد. میزان افتادگی پلک و روشی که برای رفع آن پیشنهاد می شود همگی در این مسئله تاثیر گذار هستند.

برای لیفت چشم به کجا مراجعه کنم

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد لیفت پلک در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید این کار باعث جوانسازی می شود و چین و چروک چشم را به طور کامل از بین می برد و به زیبایی هر چه بیشتر صورت شما کمک می نماید. اگر احساس می کنید پلک شما دچار افتادگی شده است، می توانید با کارشناسان ما برای رزرو وقت در تماس باشید.